Ponuka environmentálnych programov

Život v prírode v období jesene

Na besede budeme spoznávať listy stromov, porozprávíme sa o farbách jesene, naučíme sa prečo sú stromy pre náš život důležité, zahráme si pexeso o drevinách a vytvoríme si svoje vlastné ovocie.

 

Zvieracie prípravy na zimu

Poskladáme si puzzle so zvieratami, budeme diskutovať s o rôznych adaptáciách a prípravách zvierat na zimu, vytvoríme si pohľadnicu s medveďom.


Malý stopár zimnou prírodou

Zahráme sa na stopárov a vystopujeme zvieratá žijíce v lese. Ukážeme si obrázky zvierat a porozprávíme sa o ich živote. Vytvoříme si vlastné stopy zvierat a budeme počúvať ich zvuky.

 

Koho nájdeme v krmítku?

Zahráme sa na vtáčiky v krmítku, predstavíme vtáčie druhy zimujíce na Slovensku a ich jedálniček, vyrobíme si vlastných vtáčikov.

 

Objavujeme vodný svet

Zahráme si pantomímu o kolobehu vody, vyskúšame si byť rybami a vnímať ich pocity, keď člověk ničí ich prirodzené prostredie. Nakreslíme si svoju vlastnú rieku. Budeme diskutovať o tom, čo je to voda a čo pre nás znamená. Ukážeme si drobné živočíchy, ktoré žijú vo vode.


Putovanie vesmírom

Nasadneme do rakety, a budeme putovať planétami, zahráme si krátku vedomostnú hru a v rámci tvorivých dielní si vytvoríme vlastné súhvezdie a planétu. Súčasťou besedy je aj projekcia fotiek planét.


Tvorivé odpady

Na besede si povieme, čo sú to odpady ako vznikajú a z akého materiálu sú vyrobené. Na hodine používame prezentáciu a krátke názorné animácie o odpade pre deti. Tvorivé dielne z odpadového materiálu.

 

Cesta do stredu Zeme

Vyrobíme si malý model Zeme a budeme skúmať jej stavbu a zloženie. Porozprávame sa o rôznych sopkách vo svete a prezentáciou sa prenesieme na Slovensko, kde preskúmame našu najväčšiu vyhasnutú sopku Poľanu. Jednoduchým pokusom si ukážeme ako kedysi vybuchovala. Deti si zahrajú hru „Útek pred lávou“.

 

Voňavé bylinky

Pochutíme si na bylinkových čajoch, dozvieme sa niečo o liečivej sile byliniek, budeme zbierať bylinky a urobíme si bylinkovú tvorivú dielňu.

 

Objavujeme svet hmyzu

Predstavíme si hmyz, ktorý žije s nami v záhrade, zahráme sa krátku hru na hmyz, vyrobíme si motýlky. Predstavíme si domček pre hmyz.

 

+ ďalšie témy na základe vzájomnej dohody


O programoch:

- realizujú sa v priestoroch Ekocentra Poľana (J. M. Hurbana 20, Zvolen), vo Vašej MŠ, ZŠ alebo priamo v prírodnej lokalite, na ktorej sa dohodneme
- dĺžka trvania 45–90 min. (dĺžku programu je možné upraviť podľa Vašich požiadaviek)
- maximálny počet detí na výukovom programe je 20
- programy sú poskytované bezplatne, na základe Vašej objednávky minimálne 1 meciac pred termínom, v ktorom máte o program záujem

Kontakt: 045 533 48 34, 0903 298 304, chkopo@sopsr.sk, www.chkopolana.eu

Fotogaléria: Enviro programy v Ekocentre Poľana

Fotogaléria: Enviro programy mimo ekocentra

Kontakt

Správa CHKO Poľana J. M. Hurbana 20
960 01 Zvolen
Tel.: +421 (0)45 5334 834 chkopo@sopsr.sk